piątek, 04 styczeń 2019 12:43

Niemiecka wina i dług

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Niemcy są winne Polsce ponad 1 bilion euro. Na tyle straty materialne, ludzkie i niewynagrodzoną pracę przymusową oszacował niemiecki historyk dr Karl Heinz Roth. To znacznie więcej od dotychczasowych szacunków strony polskiej. "Dług reparacyjny jest otwarty i Niemcy mają obowiązek spłaty" – twierdzi dr Roth. Jednak niemieckie władze nie chcą płacić. Kwestionują nie tylko wysokość kwoty, ale też i podstawę prawną roszczeń. Tak jakby RFN nie była spadkobierczynią III Rzeszy i to nie Niemcy wywołali II wojnę światową.

piątek, 04 styczeń 2019 09:12

Sukces Polskiej Księgarni Narodowej

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Sukces Polskiej Księgarni Narodowej na 27 Targach Książki Historycznej. W trakcie 4 targowych dni stoisko patriotycznych książek odwiedziły tysiące czytelników. Do autorów ustawiały się kolejki, by otrzymać autograf lub porozmawiać o szczegółach publikacji. To dowód na to, że Polacy potrzebują i nie boją się prawdy.

piątek, 04 styczeń 2019 10:09

Niebiańska Jerozolima

Oceń ten artykuł
(11 głosów)

Na południu Ukrainy, niespełna 600 kilometrów od polskich granic, ma powstać nowe państwo żydowskie. Projekt «Niebiańska Jerozolima» stanowi plan awaryjny w wypadku wybuchu wojny na Bliskim Wschodzie i potrzeby ewakuacji żydowskich mieszkańców. Według dyplomatów i analityków amerykańskiego wywiadu kolejna wojna arabsko-żydowska może oznaczać koniec Izraela.

piątek, 04 styczeń 2019 13:00

Marsz Niepodległości

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Nie zatrzymali! Nie przejęli! Dumny Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy. Ponad ćwierć miliona Polaków zamanifestowało gorący patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Nie udało się Hannie Gronkiewicz-Waltz i Platformie zniszczyć narodowej idei. Nie udało się władzy zawłaszczyć symbolu polskiego patriotyzmu. W stulecie odzyskania Niepodległości Polacy pokazali, że „niezwyciężone są barwy biało-czerwone”.