Wykup subskrypcję za 19.90 zł, oglądaj nagrania na

Film dostępny na PL1VOD.COM

Aby oglądać wszystkie aktualne i archiwalne nagrania Telewizji PL1.tv, subskrybuj nasz kanał za 19,90 zł miesięcznie. Wspieraj wolne media i otrzymaj w pakiecie nieograniczony dostęp do treści „Warszawskiej Gazety”, „Zakazanej Historii” i Telewizji PL1.tv
premiera: 14.05.2024
czas: 1 godz. 5 min
Ocena
5/5

2

Lubi to

Udostępnij

Debata: Wizja Polski i Europy. Grzegorz Braun - Andrzej Szejna

Wspieraj nas

Opis

W krakowskim Klubie Pod Jaszczurami w dn. 6 maja 2024 odbyła się debata Andrzeja Szejny, reprezentującego Lewicę wiceministra spraw zagranicznych z Grzegorzem Braunem, posłem, przewodniczącym Konfederacji Korony Polskiej.

Hasłem debaty było „Starcie dwóch wizji Polski i Europy”.

Debatujący wypowiadali się na tematy związane z pozycją Polski w UE, określali swój stosunek do uczestnictwa polskiego wojska w operacjach NATO, wyrazili swoje zdanie o zaangażowaniu Polski w wojnę na Ukrainie. Uczestniczący w debacie dziennikarz Piotr Korczarowski zadał pytanie o ocenę przez debatujących roszczeń środowisk żydowskich wobec mienia bez spadkowego po ofiarach holokaustu. Grzegorz Braun zajął jednoznaczne stanowisko przeciwko podejmowaniu tematu żydowskich roszczeń, gdyż środowiska te nie mają do tego żadnego uzasadnienia prawnego.

Gdy, po debacie Grzegorz Braun wychodził z Klubu „Pod Jaszczurami” przez Rynek przejeżdżał pożarniczy wóz bojowy. Na widok posła Brauna strażacy zatrzymali auto i wysiedli. Mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z Grzegorzem Braunem, którego akcja gaśnicza na otwarty ogień w Sejmie przysporzyła mu wielu sympatyków w kręgach pożarników.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}

Proponowane